GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslin 8605400
*
nr 860 5400
Porslin
5 delar, Gefle, Rubin
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2013
kl 19:32:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/11 20:58:07
1
100 kr
15/11 10:59:18
2
150 kr
15/11 18:19:34
3
200 kr
17/11 15:06:49
4
250 kr
17/11 18:56:04
5
300 kr
17/11 19:47:47
4
350 kr
18/11 19:23:25
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik porslin rubin svensk keramik svenska keramiker
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02
-
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:30
*
Porslin
nr 860 5400
Porslin
5 delar, Gefle, Rubin
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/11 20:58:07 | 1 | 100 kr |
15/11 10:59:18 | 2 | 150 kr |
15/11 18:19:34 | 3 | 200 kr |
17/11 15:06:49 | 4 | 250 kr |
17/11 18:56:04 | 5 | 300 kr |
17/11 19:47:47 | 4 | 350 kr |
18/11 19:23:25 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik porslin rubin svensk keramik svenska keramiker
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02 -
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:30